Tip na víkend: Taliansko – Bari

Tip na víkend: Taliansko – Bari

Bari – hradby

Som Italofil. Taliansko môžem či je leto či zima a s radosťou hocikedy navštívim ktorúkoľvek časť tejto nádhernej krajiny. Preto kedykoľvek nízko nákladové letecké spoločnosti predstavia nové destinácie, už plánujem nové dobrodružstvá.

Severnejšie časti Talianska sa dajú zvládnuť autom. V Benátkach ste za pohodových 7 hodín a odtiaľ to je už len kúsok do Florencie a okolia, ale o tom neskôr.

A takto sa mi ponúkol víkend do Bari – nádherného prístavného mesta, hlavného mesta regiónu Puglia, ktoré leží takmer v päte talianskeho polostrova.

Bari – prístav

Cieľom môjho víkendového výletu bolo túlanie sa spletitými uličkami starého mesta, prekrásnou promenádou, popíjanie kávy v malých kaviarňach, vychutnávať si úžasné jedlo, jednoducho za minimálne peniaze nasávať tú pravú taliansku atmosféru.

Bari – prístav

Staré mesto je síce maličké, ale zato nádherné. Stále som sa v uličkách strácala, moje záchytné body boli okolité brehy mora, hrad a nádherné kostoly.

Basilica Cattedrale Metropolitana di San Sabino – Bari

Asi najvýznamnejšia je Bazilika Sv. Mikuláša (Basilica di San Nicola) z 11. storočia, v ktorej sú uložené relikvie tohto svätca. Inak Bari bolo súčasťou Rímskej ríše. Odtiaľto Rimania ovládali Jadran a vo veľkom tu fungoval trh s otrokmi. Aj dnes tu premáva pravidelný trajekt do Dubrovníka.

Lecce – amfiteáter

Z Bari môžete vlakom zájsť do úchvatného Lecce alebo prímorských mestečiek. Ja som si vybrala výlet vlakom do mesta Lecce, ktoré je vďaka svojej barokovej architektúre často nazývané aj „Florenciou juhu“.

Lecce Porta Napoli

Nájdete tu nádhernú baziliku, časť rímskeho amfiteátra, katedrálu, hrad, víťazný oblúk a mnoho iného.

Lecce
Lecce – čas obeda

Určite sa tu ešte vrátim, prípadne si požičiam auto. Víkend bol málo na prebádanie okolia. Na svojom „must see“ zozname mi zostalo mestečko Ostuni, Polignano A Mare, Alberobello, či Gallipoli. A vlastne omnoho viac… 

aj toto som našla v Lecce 🙂

2 thoughts on “Tip na víkend: Taliansko – Bari

Odpovedať