Najlepšia aplikácia na sledovanie a správu vašich letov?

Najlepšia aplikácia na sledovanie a správu vašich letov?

Máte kúpenú letenku a bojíte sa, že nestihnete včas check-in alebo sa stále vraciate späť do mailu, aby ste opäť našli čas vášho odletu alebo máte tých leteniek viac a už vôbec nemáte prehľad.. Toto všetko a oveľa viac vám pomôžu postrážiť tieto aplikácie, bez ktorých už ja nemôžem fungovať.

Od aplikácie očakávam, že mi moje nastávajúce lety sprehľadní, ponúkne mi pekný grafický dizajn aj na históriu mojich letov a hlavne, posiela mi notifikácie o nastávajúcom check-in, informuje ma o nechcenom meškaní letu a tiež mi dá informáciu o GATE a termináli odkiaľ odlietam.

Tiež vás už rovno informuje, či vaše meškanie letu je tak veľké, aby ste mali nárok na kompenzáciu. Áno, aj mne už letecká spoločnosť vyplatila 250 EUR a nie je lepší pocit, keď zistíte, že vám letecká spoločnosť preplatila vašu dovolenku ?

V mobile mám nainštalované tri aplikácie, každú mám rada pre niečo iné. Ktorú preferujete vy?

Linky sú smerované na Android, ale tie isté aplikácie nájdete aj v App Store.

App in the Air

Toto je môj favorit. Je skvele graficky upravená. Veľmi intuitívne tu vkladáte nové lety, mám na mobile vytiahnutý widget, kde hneď vidím informáciu o najbližšom lete, predovšetkým keď sa potrebujem odcheckovať na spiatočný let tak hneď vidím, že check-in je otvorený. A úplná paráda je história letov a štatistiku, ktorú vám následne táto aplikácia poskytuje. Vidíte, koľko máte nalietaných hodín v roku, ktorými lietadlami ste leteli, u mňa určite vedú AirBusy, koľko krajín ste letecky navštívili a máte na jednom mieste aj aktualizáciu vašich frequent flyer bodov. A nie sú tu nijaké reklamy.

App in the Air

Je perfektná a plne by mi postačovala, ale má jednu nevýhodu, možno daň zato, že je tak dobrá. Ak chcete dostávať alerty o prípadných meškaniach, toto už je služba platená.

TripCase

TripCase

Túto aplikáciu používam práve kvôli alertom, ktoré mi formou notifikácie, posielajú správu o meškaní letu. Funguje to fakt perfektne. Niekedy síce netrafia presné meškanie – to asi ani na riadiacej veži nevedia, ale určite keď už raz notifikácia príde, vážne sa nemusíte ponáhľať. Naposledy ma zachránila pred hodinovým sedením v lietadle a vychutnávala som si meškanie odletu v kaviarni.

Flio

Flio

Flio skúšam zatiaľ najkratšie. Trošku ma iritujú reklamy na letiská a destinácie kam ani necestujem, ale prečo nie, aspoň si môžete v pozrieť mapu letiska, kde možno raz pôjdete. Ponúka tiež alerty na meškajúce lety a tiež sa trošku pohrali s grafikou na absolvované lety. Ale na App in the Air sa to nechytá.

Tak ktorá sa páči práve vám? Alebo máte iné tipy?

Odpovedať